Vyrábané v Nemecku

GlobiFer® forte

Revolučný prírodný výživový doplnok železa GlobiFer® forte obsahuje fortifikované prírodné hémové železo. Produkt bol vyvinutý vo Švédsku pre rýchle doplnenie nedostatku železa bez tráviacich ťažkostí.

Výživový doplnok z prírodného hémového železa - GlobiFer

Fortifikáciou prírodného hémového železa sú využívané oba transportné mechanizmy vstrebávania železa (využíva synergický efekt hémového a nehémového železa), čo zabezpečí vyššiu biologickú dostupnosť železa pre využitie organizmom a rýchlejší návrat hodnôt železa v tele na požadované normálne hodnoty.

Výživový doplnok z prírodného hémového železa - GlobiFer

Zároveň platí, že pri absorpcii prírodného hémového železa sa nežiaduce účinky vyskytujú len minimálne. Je to v dôsledku toho, že prírodné hémové železo sa vstrebáva v celku a významná časť sa vstrebe a aj to, čo sa nevstrebe, je prírodnej štruktúry a neirituje tráviaci trakt užívateľa.

Z prírodného hémového železa si vie telo zobrať oveľa viac ako z nehémového, čo v percentuálnom vyjadrení predstavuje približne 25 – 40 %. Aj vďaka tomuto faktu môžu jednotlivé tablety GlobiFer® forte obsahovať nižšie množstvo železa a preto sú aj ľahšie stráviteľné a užívateľmi lepšie tolerované.

synergia hémového a nehémového železa

 

Chcete sa o fortifikovanom prírodnom hémovom železe dozvedieť viac?

Navyše, prírodné hémové železo vyvoláva tzv. „meat faktor“, čiže zvyšuje vstrebávanie aj nehémového železa. Celková absorpcia železa do organizmu z GlobiFer® forte je tým niekoľkonásobne urýchlená. Ak by sme mali prirovnať rýchlosť vstrebávania železa z čisto nehémových doplnkov a z GlobiFeru® forte dostali by sme sa k porovnaniu rýchlosti slimáka a geparda. Aj vďaka tomuto faktu môžu jednotlivé tablety GlobiFer® forte obsahovať nižšie množstvo železa a preto zbytočne nezaťažujú tráviaci trakt navýšenými dávkami železa a užívateľmi sú lepšie tolerované.
Ďalšou výhodou užívania GlobiFer® forte je fakt, že absorpciu fortifikovaného prírodného hémového železa neznižuje ani neovplyvňuje žalúdočná kyselina ani prijaté nápoje alebo strava. Dokonca GlobiFer® forte môžete užívať zároveň s liekmi, pretože vzájomné interakcie sú nízke. Zosilneným prírodným hémovým železom sa nemôžete predávkovať a zároveň je schopné sa vstrebávať v akejkoľvek klinickej situácii.

Nebaví vás brať dlhodobo tablety? Už sa neviete dočkať, kedy s tým budete môcť prestať? Skúsenosti ľudí užívavších Globifer forte s prírodným hémovým železom potvrdzuje, že čas ktorý ho užívali bol kratší ako u produktov na dopĺňanie železa s obsahom len nehémového železa.
Počiatočný hemoglobín2 tablety denne
GlobiFer®
forte
1 tableta denne
štandardného nehémového železa (znížená denná dávka z 2 tabliet denne na 1 tabletu denne kvôli tráviacim ťažkostiam)
70 g/l3,5 mesiaca21 mesiacov
80 g/l3 mesiace18 mesiacov
90 g/l2,5 mesiaca16 mesiacov
100 g/l2,2 mesiaca13 mesiacov
110 g/l1,8 mesiaca11 mesiacov
120 g/l1,3 mesiaca8 mesiacov