Vyrábané v Nemecku

Pre koho je určený

GlobiFer® forte – Pozrime sa bližšie na to, ako prírodné hémové železo konkrétne pomáha jednotlivým ľuďom trpiacim na nedostatok železa.

 

Tehotenstvo

V gravidite, najmä v jej druhej polovici je nárast potreby železa pre ženu markantný, až 6-8 násobný ako u netehotných. Nedostatok kyseliny listovej si potrebuje žena dopĺňať hlavne pred počatím, dovtedy pokým sa pokúša o tehotenstvo. S postupujúcim tehotenstvom už potrebuje práve železo kvôli značne zväčšenému objemu krvi a rastúcim nárokom plodu na železo. Aby predišla tzv. riedkej krvi (hemodilucia) je dôležité si upraviť stravu, aby vykryla zvýšené potreby železa alebo užívať doplnky železa. Vhodný je GlobiFer® forte, keďže nedráždi tráviaci trakt a železo do tela absorbuje z čreva dvoma cestami, teda efektívne za kratší čas. Navyše, žiadna budúca mamička nevie, či ju náhodou nečaká pôrod sekciou, kedy je strata krvi väčšia ako pri prirodzenom pôrode. GlobiFer® forte je vhodný aj pre tehotné a dojčiace ženy, deti od 12 rokov, neobsahuje ani lepok ani laktózu, prípadne pre ľudí trpiacich celiakiou, prípadne laktózovou intoleranciou.

U tehotných považujú gynekológovia za normálnu hladinu hemoglobínu 110 g/l.

 

Silná a dlhotrvajúca menštruácia

Žena, ktorá trpí silnou a/alebo dlhotrvajúcou menštruáciou má vysoké riziko nedostatku železa alebo anémie spôsobenej nedostatkom železa kvôli veľkej strate krvi počas menštruácie. Nedostatok železa vedie k nepríjemným symptómom, akými sú bolesti hlavy, vypadávanie vlasov, nervozita, závrat, depresia a ďalšie. Vďaka inému spôsobu absorpcie železa z GlobiFer® forte ho žena lepšie toleruje. Žena trpiaca silnou menštruáciou si tak udrží dobrú hladinu železa a vyhne sa nepríjemný následkom nedostatku železa (anémia). Viac o silnej menštruácii sa dozviete na stránke www.mojamenstruacia.sk. Je vhodné, ak problém silnej menštruácie rieši so svojím gynekológom a nepodceňuje ho.

 

Dospievajúca mládež

Železo potrebujú aj dorastenci, pretože tento mikronutrient je nevyhnutnou súčasťou enzýmov, ktoré sú potrebné na vytváranie vlastných steroidných hormónov (estrogén, progesterón, testosterón). Steroidné hormóny sú produkované pohlavnými žľazami, kontrolujú pohlavné pochody a nástup sekundárnych pohlavných znakov. Nedostatok železa tak môže spôsobiť zaostávanie vo vývoji, čo sa môže viac prejaviť u dievčat, keďže rýchlejšie dospievajú.

 

cielovka-chirurgia

Chirurgické zákroky

Pri veľkých chirurgických zákrokoch prichádza k mohutnej strate krvi. Pred operáciou lekári kontrolujú hladinu železa. Ak nie je vyhovujúca, môžu operáciu zrušiť a odložiť na neskôr. Preto sa odporúča užívať doplnok železa pred operáciou, aby ste si boli istí, že hladina železa bude dostatočná na bezproblémový priebeh operácie. Po operácii sa odporúča pokračovať v užívaní doplnku GlobiFer® forte, aby sa ideálna hladina hemoglobínu medzi 120 g / l a 140 g / l dosiahla čo najskôr. Vďaka inovatívnej absorpčnej schopnosti môže telo pacienta absorbovať vyššiu dávku železa za deň práve z GlobiFer®forte v porovnaní s tradičnými produktami na dopĺňanie železa.

Zápaly a ochorenia tráviacej sústavy

Problémy žalúdka a čriev ako sú napríklad chronické zápaly alebo Crohnova choroba sa prejavujú bolesťami celej brušnej dutiny. Aj pre týchto pacientov je veľmi dôležité pravidelné dopĺňanie železa vzhľadom na straty krvi pri zápaloch. Avšak ďalšie bolesti, spôsobené užívaním nehémového železa v tradičných produktoch na dopĺňanie železa, by asi nikomu neprospeli. Vďaka rôznym cestám absorpcie železa z GlobiFer® forte bude tento doplnok pacientom lepšie tolerovaný a pravdepodobne dodrží dobu užívania pre udržanie hladiny železa, aby predišiel nežiaducim účinkom z nedostatku železa.

 

Celiatici

Keďže GlobiFer® forte neobsahuje ani lepok ani laktózu, je vhodný aj pre ľudí trpiacich celiakiou.

Pred začatím dopĺňania zásob železa je vhodné si vyšetriť krv, aby ste si boli istí, že máte nedostatok železa.